Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Śniadanie daje moc – ogólnopolska akcja w podstawówce w Piątku

W czwartek 8 listopada wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej po raz kolejny przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, która promuje zdrowy styl odżywiania oraz podkreśla ważną rolę śniadania, jako  istotnego posiłku we właściwym funkcjonowaniu organizmu przez cały pracowity dzień.
Uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń oraz przy wsparciu mam wykonywali pyszne, kolorowe kanapki, zdrowe sałatki warzywne oraz słodkie szaszłyki owocowe. W niektórych klasach pieczono również tosty, które są ulubionymi ciepłymi kanapeczkami dla wielu dzieci. Następnie wspólnie spożyto zdrowe śniadanie, a przy okazji nauczycielki omówiły zasady kulturalnego spożywania posiłków i właściwego zachowania przy stole. To był miło i pożytecznie spędzony czas.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content