Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Rekord dla Niepodległej” w podstawówce w Piątku

W piątek 9 listopada 2018 r. dokładnie o godzinie 11.11 społeczność Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego  z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Akcję ?Rekord dla Niepodległej? zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Do akcji przyłączyło się 24 tysiące szkół. Podstawówka w Piątku także aktywnie włączyła się w to jakże doniosłe patriotyczne działanie. Uczniowie ubrani na galowo wraz z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi, z udziałem Sztandaru Szkoły,  z powagą i dostojeństwem,  zaśpiewali hymn państwowy.  Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera wielkiego szacunku do symboli narodowych. Każdy uczeń miał przypiętą plakietkę z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content