Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystości 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w Piątku

Podobnie, jak w całej Polsce, tak i w Piątku uroczyście świętowano w niedzielę 11 listopada 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Miejscowe uroczystości rozpoczęło rozwiniecie 100-metrowej flagi biało czerwonej przez Urzędem Gminy i przemarsz na skwer z pomnikiem Geometrycznego Środka Polski.  Mieszkańcy naszej gminy z duma i radością nieśli uszytą z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości flagę. Przedstawiciele placówek oświatowych oraz władz samorządowych gminy posadzili w północno-wschodniej części skweru Drzewo Niepodległości ? okazały dąb ufundowany przez pana Piotra Bilińskiego, mieszkańca Sułkowic. W najbliższym czasie przy Drzewie Niepodległości zakopana zostanie jeszcze tzw. kapsuła czasu?.
Następnie przy akompaniamencie Orkiestry Strażackiej OSP Piątek uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn, a strażacki poczet flagowy podniósł w tym czasie flagę narodową na maszt w środku Polski.

Kolejnym punktem piątkowskich uroczystości 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości była Msza Św. w intencji Ojczyzny, którą w kościele Św. Trójcy w Piątku odprawił Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski.

Po nabożeństwie uczestnicy Święta Narodowego przeszli pod pomnik ?Krzyż?, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Kolejna część uroczystości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

 

Skip to content