Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzielnicowi z Piątku dla przedszkolaków

W środę 28 lipca 2021 roku dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili milusińskich z Gminnego Przedszkola imienia Jana Pawła II. W ramach działań ?Bezpieczne Wakacje? mundurowi między innymi przekazali informacje dotyczące prawidłowych zachowań na drodze oraz w kontaktach z osobami obcymi.

Do stałych zdań policjantów pierwszego kontaktu należy prowadzenie działań zmierzających do podniesienia świadomości dzieci w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dlatego dzielnicowi, również podczas wakacji edukują młodzież oraz najmłodszych maluszków stawiających pierwsze kroki na ścieżce edukacyjnej. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Odpowiadając na zaproszenie Gminnego Przedszkola imienia Jana Pawła II policjanci spotkali się z maluszkami w Piątku. Przekazując podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, podkreślili znaczenie elementów odblaskowych. Przypominając milusińskim numer alarmowy do służb ratunkowych, instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Nie zabrakło informacji w zakresie kontaktów z osobami obcymi. Na zakończenie każdy z nich mógł usiąść za kierownicą radiowozu i otrzymał odblask.
tekst: KPP w Łęczycy

Skip to content