Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Trwa termomodernizacja starego budynku szkoły w Czernikowie

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów, ale i wytężonej pracy w placówkach oświatowych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W tym okresie w podstawówce w Czernikowie trwa  kompleksowa modernizacja starej części  budynku szkoły. Odbywa się ona w ramach realizowanego przez Gminę Piątek projektu termomodernizacji ośmiu budynków użyteczności publicznej, który uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Najpierw ocieplono poddasze szkoły wełną mineralną. Następnie wymienione zostały okna. W dalszej kolejności ocieplone, otynkowane i pomalowane będą ściany zewnętrzne. Odświeżone zostaną również sale lekcyjne, korytarz, gabinet dyrektora, sekretariat oraz szatnia.
Dzięki pracom remontowym szkoła zyska nowy wizerunek, a uczniowie rozpoczną zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022 w odnowionym budynku oraz jego otoczeniu.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content