Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W czwartek w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy odbyły się coroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?. Organizatorami kolejnej edycji turnieju byli: zarząd oddziału powiatowego ZOSP RP w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

W trzech grupach wiekowych udział wzięło łącznie 25 uczestników, wśród nich m.in. reprezentacja naszej Gminy wyłoniona w eliminacjach gminnych. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowały się: cztery osoby z I grupy wiekowej (klasy I-IV) oraz po trzy osoby z II grupy wiekowej (klasy V-VIII) i III grupy wiekowej (szkoły ponadpodstawowe).

Klasyfikacja końcowa:
Grupa I (uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV)

1. Jakub Kacprzak ? Szkoła Podstawowa w Piątku.
  2. Anna Bartosiak ? Szkoła Podstawowa w Piątku.
  3. Wojciech Głonik- Szkoła Podstawowa w Daszynie.

Grupa II (uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII)

1. Maja Gierańczyk? Szkoła Podstawowa w Mazewie.
  2. Jakub Sobczyński ? Szkoła Podstawowa w Grabowie.
  3. Natalia Król ? Szkoła Podstawowa w Grabowie.

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych)

1. Michał Cybulski? ZS im J. Grodzkiej w Łęczycy.
  2. Szymon Kornacki- ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy.
  3. Bartosz Kamiński ? ZSMR w Piątku.

Nagrody oraz dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyli: Wojciech Zdziarski ? wicestarosta łęczycki oraz jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy, st. kpt. Marcin Kornat ? przewodniczący komisji, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy, st. kpt. Przemysław Andrysiak – członek komisji, asp. Grzegorz Sobiński – członek komisji, druh Bogusław Foks – członek komisji, druh Józef Krysztofiak – członek komisji, Lidia Dąbrowska- przedstawiciel firmy Schraner Polska Sp. z o.o. oraz Paweł Zajma- przedstawiciel firmy Schraner Polska Sp. z o.o.

źródło: leczyca.naszemiasto.pl