Gminne zawody sportowo-pożarnicze

W niedzielę 28 sierpnia stadion LKS Malina Piątek stał się areną rywalizacji druhów z jednostek OSP gminy Piątek. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie strażackiej 7×50 m oraz ćwiczeniu bojowym. Do zawodów przystąpiły jednostki z OSP Janków, Janowice-Goślub, Orenice i Piątek oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Piątek.

Bezkonkurencyjni okazali się druhowie z OSP Piątek, którzy zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym nie mieli sobie równych.
Sztafeta pożarnicza:
1. OSP Piątek – czas 1.00.79
2. OSP Janowice-Goślub – czas 1.15.09
3. OSP Orenice – czas 1.15.80

Ćwiczenie bojowe:
1. OSP Piątek – czas 0.49.60
2. OSP Orenice – czas 1.01.34
3. OSP Janowice-Goślub – czas 1.12.93

Wyniki uzyskane przez MDP OSP Piątek:
– sztafeta – czas 1.00.79
– ćwiczenie bojowe – czas 1.23.14

Klasyfikacja końcowa Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych:
1. OSP Piątek
2. OSP Orenice
3. OSP Janowice-Goślub
4. OSP Janków

1. MDP OSP Piątek

Nagrody rzeczowe dla drużyn, które zajęły I i II miejsce ufundował Urząd Miejski w Piątku, a dla zdobywcy III miejsca i MDP – Komendant Gminny OSP.

Drużyna OSP Piątek będzie reprezentowała naszą gminę podczas zawodów szczebla powiatowego, które odbędą się w sobotę 3 września w Grabowie.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

foto: Sylwester Augustyniak