Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

GRAND PRIX dla przedszkolaków z Piątku

26 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w VI edycji Festiwalu Piosenki Ekologicznej ?Bezpieczne Ekodzieciaki?. Głównym celem imprezy było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń oraz promowanie edukacji ekologicznej i prozdrowotnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 placówek z województwa łódzkiego, m.in. Głowna, Strykowa, Łodzi oraz Piątku. Organizatorem Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury oraz Przedszkola Miejskie
w Głownie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta. Zadaniem każdego z zespołów było wykonanie piosenki o tematyce proekologicznej, uczestniczenie w konkursie wiedzy oraz przygotowania plakatu pt. ?Bez nałogów – bezpiecznie, zdrowo, kolorowo?. Nasz zespół ?Malinki? w składzie: Bartłomiej Kasiński, Julia Borecka, Martyna Domańska, Wiktor Gawryszczak, Jan Majkowski, Antoni Oterski, Lena Jeziorska, z grupy ?Wesołe żabki?, zaprezentował piosenkę pt. ?Śmieciu precz, brudzie precz!? przygotowaną pod okiem pani rytmiczki Anny Kędyś-Arent oraz nauczycielki p. Agnieszki Błaszczyk. Po brawurowym popisie artystycznym, festiwalowe jury ogłosiło, iż zdobywcą Grand Prix Festiwalu zostały Dzieci Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku, otrzymując tytuł ?Bezpieczne Ekodzieciaki?. Nasi artyści w nagrodę otrzymali piękną statuetkę, dyplomy, pamiątkowe medale dla każdego wykonawcy, a dla przedszkola nagrody rzeczowe.

Skip to content