Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Piątku

Dziś uroczyście obchodziliśmy w Piątku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości na ulicach Piątku pojawiła się 100-metrowa biało-czerwona flaga, którą nieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy. W biało-czerwonej paradzie ulicami geometrycznego środka Polski maszerowały również piątkowskie przedszkolaki.
Każdy uczestnik tego wydarzenia jedną ręką podtrzymywał naszą wyjątkową biało-czerwoną, a w drugiej ręce trzymał również biało-czerwoną chorągiewkę lub serce w barwach narodowych.
Finałem tego patriotycznego eventu było spotkanie na Rynku, gdzie po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, 100-metrową biało-czerwoną flagą symbolicznie opasaliśmy monument geometrycznego środka Polski.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci jego uczestników oraz obserwatorów.

Skip to content