Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rozpoczęliśmy 10. Plener rzeźbiarski Środka Polski

Dziś, tj. we wtorek 8 maja na terenie starej plebani w Piątku rozpoczął się 10. Plener rzeźbiarski Środka Polski. Uczestnikami tegorocznego pleneru są znani mieszkańcom Piątku rzeźbiarze: Andrzej Dębowski, Zbigniew Szczepański, Jan Symański, Bogusław Migel i goszczący po raz pierwszy w Geometrycznym Środku Polski – Mariusz Migasiński.
Piękna pogoda, magia miejsca i ogromny zapał do pracy sprawiły, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem Pleneru przez Wójta rzeźbiarze z zapałem przystąpili do wykonywania swoich prac. Tematyka rzeźb jest w tym roku zróżnicowana i każdy z uczestników pleneru wykonuje rzeźbę na inny temat.
Podczas 10. Pleneru powstaną następujące prace: dzik (autorstwa Bogusława Migela), dwie sowy na drzewie (autorzy Zbigniew Szczepański, Andrzej Dębowski), orzeł (Mariusz Migasiński) oraz żołnierz dłuta Jana Szymańskiego.
Plener potrwa do soboty 12 maja. Zapraszamy!!!

Skip to content