Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rozpoczęliśmy 10. Plener rzeźbiarski Środka Polski

Dziś, tj. we wtorek 8 maja na terenie starej plebani w Piątku rozpoczął się 10. Plener rzeźbiarski Środka Polski. Uczestnikami tegorocznego pleneru są znani mieszkańcom Piątku rzeźbiarze: Andrzej Dębowski, Zbigniew Szczepański, Jan Symański, Bogusław Migel i goszczący po raz pierwszy w Geometrycznym Środku Polski – Mariusz Migasiński.
Piękna pogoda, magia miejsca i ogromny zapał do pracy sprawiły, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem Pleneru przez Wójta rzeźbiarze z zapałem przystąpili do wykonywania swoich prac. Tematyka rzeźb jest w tym roku zróżnicowana i każdy z uczestników pleneru wykonuje rzeźbę na inny temat.
Podczas 10. Pleneru powstaną następujące prace: dzik (autorstwa Bogusława Migela), dwie sowy na drzewie (autorzy Zbigniew Szczepański, Andrzej Dębowski), orzeł (Mariusz Migasiński) oraz żołnierz dłuta Jana Szymańskiego.
Plener potrwa do soboty 12 maja. Zapraszamy!!!

Translate/Перекладач
Skip to content