Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

II Łódzki Festiwal Mleka już 9 lipca w Sieradzu

Nowinki technologiczne, maszyny i urządzenia, spotkania z ekspertami, prezentacje mleczarni, szansa na nowe kontakty, a do tego rodzinne piknikowanie z atrakcjami, mlecznymi smakami i wieczornym koncertem z udziałem gwiazd. Już 9 lipca w Sieradzu odbędzie się druga edycja Łódzkiego Festiwalu Mleka, który zgromadzi w jednym miejscu producentów i przetwórców branży mleczarskiej z regionu oraz konsumentów.

To będzie prawdziwe święto branży mleczarskiej. Organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi od pierwszej edycji cieszy się ogromnym powodzeniem, przyciągając atrakcyjnym programem wielotysięczne tłumy uczestników. W tym roku odwiedzający mogą liczyć na prezentacje maszyn i urządzeń oraz sporą porcję nowinek technologicznych. Podczas konferencji z udziałem krajowych specjalistów w dziedzinie bydła mlecznego – ekspertów branży oraz przedstawicieli znakomitych polskich uczelni, takich jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będzie można dowiedzieć się więcej na temat dobrostanu zwierząt, żywienia bydła, czy aktualnej sytuacji na rynku mleka. Producenci i przetwórcy mogą tu również spotkać potencjalnych klientów, między innymi z Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Festiwal to nie tylko wiedza i biznes, ale także świetna propozycja spędzenia czasu wolnego. O bogactwo smaków zadbają mleczarnie z województwa łódzkiego i fantastyczne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, którym będzie można kibicować w walce o cenne nagrody. Na najmłodszych czekać będą olbrzymie dmuchańce, animacje i malowanie buziek. A wieczorem na festiwalowej scenie wystąpią: Blichowiacy, After Party, Roksana Węgiel oraz Zakopower.

Festiwal to kilka stref:

  • konferencyjna, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, odbędą się panele naukowe oraz dyskusje z ekspertami;
  • mleczarni, ze stoiskami, na których będzie można spróbować produktów łódzkich spółdzielni mleczarskich i zrobić zakupy;
  • wystawiennicza, z maszynami i urządzeniami, nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla rolnictwa oraz inne;
  • konkursowa, w której 40 Kół Gospodyń Wiejskich przygotuje dania w oparciu o mleko i jego przetwory pod okiem znanych i cenionych kucharzy;
  • gastronomiczna, z szerokim wyborem pysznych i świeżych dań oraz dużą liczbą miejsc siedzących;
  • atrakcji dla dzieci, w tym animacje, malowanie twarzy oraz olbrzymie dmuchańce;
  • artystyczno-rozrywkowa, ze sceną główną, na której wystąpią wyżej wymienione gwiazdy.

Wstęp wolny. Wszystkie strefy Łódzkiego Festiwalu Mleka będą otwarte od godziny 9:00. Więcej informacji: www.festiwalmleka.pl.

Skip to content