Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątek po raz kolejny na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Piątek po raz kolejny znalazł się na mapie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. To jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w kraju zawitało do geometrycznego środka Polski w środę, 28 czerwca 2023 r podczas II etapu wyścigu ze Zgierza do Kutna.

II etap 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków rozpoczął się o godz. 18 w Zgierzu. Pogoda nie sprzyjała zawodnikom – wiało i padało. Na szczęście po kilku kilometrach pogoda uległa poprawie.   Ataki kolarzy zaczęły się po starcie i trwały do rogatek Kutna. Najbardziej spektakularną akcję przeprowadzili Marcin Zarembski (Mostostal Puławy) i Estończyk Mikael Raim, którzy uciekli po premii w Ozorkowie i prowadzili prawie do „Miasta Róż”.

Do Piątku kolarze wjechali ulicą Pokrzywną. Następnie skręcili w Senatorską, przez Rynek na ul. Kutnowską, gdzie na wysokości Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa zlokalizowana była premia specjalna. Wygrał ją  Estończyk Mikael Raim, przed Marcinem Zarembskim (Mostostal Puławy) i Michałem Pomorskim (Mazowsze Serce Polski).

Linię mety w Kutnie jako pierwszy przekroczył Daan van Sintmaartensdij z holederskiej grupy VolkerWessels Cycling Team, wyprzedzając Patryka Stosza z Voster ATS Team. Trzeci był Włoch Filippo Fortin z Maloja Pushbikers, a kolejne miejsca zajęli: Bartłomiej Proć z Santic Wibatech i Norbert Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski.

2etap – klasyfikacja

foto:
Start i Rynek – Jacek Michalski
Premia specjalna- Łukasz Bartczak Fotografia
Meta – Marcin Nadolski

 

Skip to content