Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Inauguracja Karty Seniora w Gminie Piątek

W dniu 18 kwietnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku miała miejsce inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Piątek.

W dniu 18 kwietnia 2023r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury miała miejsce inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom ? Ogólnopolska Karta Seniora. W uroczystości wzięli udział m.in.Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Starosta Powiatu Łęczyckiego Janusz Mielczarek przedstawiciele lokalnych władz na czele z Burmistrzem Krzysztofem Lisieckim i przedstawicielkami Rady Miejskiej w Piątku, Urszulą Kacperską i Małgorzatą Gabryelczak, ambasador Stowarzyszenia MANKO ? Głos Seniora Marek Pilch, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji kom. Krzysztofem Jankowskim, a także przedsiębiorcy i instytucje działające na obszarze gminy. Oczywiście nie zabrakło także licznie przybyłych seniorów.
W trakcie uroczystości Burmistrz Piątku odebrał certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom, a Marek Pilch opowiedział o programie Aktywność 60+. Następnie wręczono pierwszym mieszkańcom Ogólnopolskie Karty Seniora.

Spotkanie było również okazją do przekazania ważnych informacji dotyczących tego jak nie dać się oszukać, na co seniorzy mają zwracać uwagę przy coraz częstszych próbach i nowych metodach wyłudzeń. Kierownik GOPS w Piątku Martyna Kacprzak poinformowała Seniorów  o prowadzonej kampanii „Seniorze uważaj na oszusta”. A krótki wykład dotyczący oszustw wygłosiła Emilia Augustyniak z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Występ artystyczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątku został wykonany przez Marcela Szytenchelma. Nie mogło zabraknąć również naszej lokalnej poetki Barbary Garus, która zaprezentowała swój wiersz.


Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Każdy senior, który ukończył 60 lat może zostać posiadaczem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.
Niemal każdego dnia do programu dołączają nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).
Już 550 tys. seniorów jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora! Gmina Piątek również przystąpiła do programu.
Ogólnopolską Kartę Seniora będzie można uzyskać bezpłatnie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piątku od 19 kwietnia 2023 r.

PATRONAT MEDIALNY:

 

 

 

 

 

Skip to content