Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w podstawówce w Piątku

W poniedziałek, 3 września o godzinie 9.00 zabrzmiał dzwonek po wakacyjnej przerwie ? kolejny rok szkolny przed nami ? oznajmiła pani dyrektor Krystyna Grabowska wraz z panią dyrektor Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku ? Joanną Przybylak oraz wicedyrektorem szkoły panią Anna Przybylak.

Na początku powitała pana Wójta Gminy Piątek – Krzysztofa Lisieckiego, Kierownika GCUW w Piątku, grono pedagogiczne, pracowników niepedagogicznych, a najgoręcej witała Przedszkolaków, Uczniów, szczególnie Pierwszoklasistów oraz wszystkich Rodziców.

Pani dyrektor Podziękowała p. Wójtowi za wsparcie w przeprowadzeniu remontów i modernizacji w  szkole i przedszkolu, zachęcała do kolejnych wyzwań, pracy nad samym sobą, troski o wychowanie, a nade wszystko apelowała o bezpieczeństwo. Zaapelowała do rodziców/prawnych opiekunów, by przestrzegali zakazu wjazdu na parking przyszkolny w godzinach 7.15 ? 15.00. Poprosiła o korzystanie z parkingów w otoczeniu szkoły. Przypomniała rodzicom, że w godzinach 9.00 ? 11.30 szkoła będzie zamykana i należy korzystać z domofonu ? interesanci przedszkola ? z domofonu przedszkola, interesanci szkoły ? z domofonu szkoły.
Z kolei głos zabrał pan Wójt ? uroczyście otworzył nowy rok szkolny 2018/2019 życząc uczniom samych sukcesów, wiele radości z uczestniczenia w zajęciach szkolnych, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć ich pociech. Piękne życzenia ? wielu sukcesów uczniowskich, satysfakcji z bycia nauczycielem oraz wiele cierpliwości i wytrwałości w pracy z uczniami i współpracy z rodzicami – skierował do nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, dziękując za ogromne zaangażowanie w podnoszenie jakości pracy szkoły. Dużo uwagi p. Wójt poświęcił bezpieczeństwu w szkole i w jej otoczeniu. Zapoznał zebranych z czekającymi szkołę poważnymi remontami ? termomodernizacją obiektu, budową parkingu w otoczeniu placówek oświatowych i innymi pracami na rzecz podnoszenia jakości pracy szkoły i przedszkola.

Miłym akcentem było wręczenie nauczycielom, przez pana Wójta Gminy Piątek oraz dyrektora szkoły, aktów nadania na wyższy stopień awansu zawodowego wraz z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwoju i satysfakcji z wykonywania pracy nauczyciela:
– p. mgr Szczepaniak Anna ? akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego ? nadany przez dyrektora szkoły,
– p. mgr Psiurska ? Wujcik Agnieszka – akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego ? nadany przez Organ prowadzący szkołę
– p. mgr Sobczyk Anna ? akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego ? nadany przez Organ prowadzący szkołę,
– p. mgr Kacprzak Aleksandra ? akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego ? nadany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty
– p. mgr Czarnecka Wioletta – akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego ? nadany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty
– p. mgr Siuda Magdalena – akt nadania na stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego ? nadany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty

Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas I i IV, III O/ G. Kiedy uczniowie rozeszli się do klas ? Pierwszoklasiści wraz z rodzicami, dziadkami, Panem Wójtem Gminy Piątek K. Lisieckim, Prezydium Rady Rodziców w osobach pani G. Grzelak i p. W. Kacprzak oraz wychowawcami klas p. A. Szczepaniak, p. T. Kazimierczak i p. M. Kaczorkiewicz udali się na II piętro, gdzie odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przez Pana Wójta Gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego we wsparciu z p. dyrektor K. Grabowska i Prezydium Rady Rodziców.

Każdy Pierwszoklasista otrzymał: dyplom i worek odblaskowy ufundowany przez Radę Rodziców, zeszyt uczniowski z okładką związaną z 100 ? leciem odzyskania niepodległości od Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz odblaski ufundowane przez PZU pod patronatem MEN. Grupowe zdjęcia uwieńczyły uroczystość szkolną. Następnie mali uczniowie pod okiem swoich rodziców ufali się do swoich klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami..

tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content