Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hala Leroy Merlin w Piątku rośnie jak grzyby po deszczu

Trwają intensywne prace związane z budową hali magazynowej Leroy Merlin. Powstająca w naszej gminie inwestycja będzie największym  magazynem francuskiej sieci w kraju i równocześnie największą halą magazynową w Polsce. Powierzchnia zabudowy wynosi 126 tys. mkw. Magazyn nie tylko będzie obsługiwał sklepy tej sieci w całe Polsce, ale także będzie realizował zamówienia klientów sklepu internetowego.

Ta inwestycja to ukoronowanie wieloletnich starań samorządu o sprowadzenie do Gminy Piątek inwestorów ? komentuje budowę wójt Krzysztof Lisiecki. ? Korzyści dla gminy z tej budowy jest wiele. Wraz z rozpoczęciem budowy wzrosło zapotrzebowanie na usługi z zakresu bazy noclegowej. Powody do zadowolenia mają też punkty handlowe. Natomiast zakończenie i oddanie inwestycji do użytku to około 350 miejsc pracy oraz podatki, które zasilą budżet gminy.

Na początku sierpnia w Urzędzie Gminy Piątek odbyły się pierwsze spotkania z osobami zainteresowanymi podjęciem pracy w powstającym centrum magazynowym. Wzięło w nich udział ponad 350 osób. Z zainteresowanymi pracą w powstającym  magazynie w Piątku spotkali się przedstawicieli sieci Leroy Merlin i firmy Ceva Logistics.

Osoby zainteresowane pracą mogą jeszcze składać formularze aplikacyjne, których wzór udostępniony jest poniżej.

Formularz aplikacyjny dla kandydata do pracy w ceva

 

Skip to content