Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Łęczyckiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

W  Mazewie, 9 maja 2019r.,  odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Łęczyckiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie wystawiła dziewięcioosobową reprezentację(sześć dziewczyn, trzech chłopców). Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział osiem szkół z powiatu łęczyckiego: Siedlec, Kadzidłowa, Błonie, Sobótka Stara, Mazew, Daszyna, Piątek i Czerników.
Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. W kategorii ? Żaczki/Żaki? wzięło udział dziesięcioro zawodników (cztery dziewczynki, sześciu chłopców), zaś w kategorii ?Młodziczki/ Młodziki? ? pięćdziesięcioro czworo zawodników (trzydzieści dziewczyn i dwudziestu czterech chłopców). Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie do ostatniej minuty walczyli o każdy punkt. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, zgodnie z przepisami PZTS i zasad fair play.
W swojej kategorii wiekowej Julia Stańczyk zajęła I miejsce, Adrianna Kwapisz ? II miejsce, a Julia Gładysz ? IV.  Zuzanna Bartczak uplasowała się na VII miejscu, a Kinga Szewczyk na VIII. Pozostali uczniowie zajęli dalsze lokaty.
Julia Stańczyk i Adrianna Kwapisz, zdobywając I i II miejsce, zakwalifikowały się po raz pierwszy w historii szkoły do Finału Wojewódzkiego.
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Czernikowie to: Julia Stańczyk, Adrianna Kwapisz, Natalia Mikołajczyk, Julia Gładysz, Zuzanna Bartczak, Kinga Szewczyk, Dawid Jędrzejczak, Kacper Jędrzejczak, Krzysztof Witczak. Trenerem młodzieży była pani Ewa Topińska. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!.
tekst i foto: SP Czerników

 

Skip to content