Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ósmoklasiści z Piątku zwiedzali Warmię i Mazury

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku (36 uczniów) wraz z opiekunami: Marią Sobieraj, Marianną Stępniak, Agnieszką Olejniczak i Beatą Jankiewicz w dniach 8-10 maja 2019 roku uczestniczyli  w 3-dniowej wycieczce na tereny Warmii  i Mazur.
Uczniowie zwiedzili zamek krzyżacki w Nidzicy, pole bitwy pod Grunwaldem, główną kwaterę Adolfa Hitlera w Gierłoży ?Wilczy Szaniec?, Mikołajki oraz Olsztyn. Atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Mikołajskim i Śniardwy. W Olsztynie uczestnicy wycieczki zwiedzili Starówkę i zamek olsztyński oraz katedrę a także spacerowali nad rzeką Łyną. Zakwaterowani byli w Rynie, gdzie obejrzeli zamek oraz spacerowali nad dwoma jeziorami.
Wieczorem zorganizowany był dla nich grill i dyskoteka. Pilot w czasie drogi opowiadał o terenach i zabytkach Warmii i Mazur oraz zapoznawał uczniów z legendami tamtych stron.
tekst i foto: SP Piątek

Skip to content