Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Poznali pracę policjantów i strażaków

Dnia 14 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I ? III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie w ramach projektu ?Modelowanie szkolnymi/przedszkolnymi systemami poradnictwa i orientacji zawodowej? odwiedziły Komendę Powiatową Policji  w Łęczycy.
W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się z pracą policjantów oraz sprzętem używanym przez nich w codziennej służbie. Funkcjonariusze oprowadzili dzieci po budynku. Mogły one wejść do pomieszczenia osób zatrzymanych oraz przymierzyć strój ochronny policjantów używany podczas akcji. Funkcjonariusze chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez zaciekawionych ich pracą maluchów. Na zakończenie dzieci mogły wcielić się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnych radiowozów, co wzbudziło ogromne emocje.

W drodze powrotnej dzieci udały się z wizytą do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku, gdzie druhowie opowiedzieli uczniom o swojej pracy. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały umundurowania, wozy strażackie oraz wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas akcji. Ponadto druhowie zaprezentowali uczniom, w jaki sposób udzielają pierwszej pomocy. Odpowiedzieli też na szereg pytań zadawanych przez najmłodszych.

Koordynatorkami projektu i opiekunkami podczas wyjazdu były: p. Ewa Topińska, p. Joanna Śliwińska, p. Ewelina Kucharska, p. Ewa Garus, p. Jolanta Barylska i p. Milena Zwierzchowska.
tekst i foto: SP w Czernikowie

 

Skip to content