Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Piątku trwa 11. Plener rzeźbiarski Środka Polski

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w środę 15 maja  rozpoczął się w Piątku 11. Plener rzeźbiarski Środka Polski. W tegorocznej odsłonie pleneru bierze udział 5 rzeźbiarzy z Kutna, Wałbrzycha, Działdowa i Piątku.
W 11. Plenerze  rzeźbiarskim Środka Polski uczestniczą: Józef Mierzwa z Wałbrzycha, Zbigniew Szczepański z Kutna, Jan Szymański z Kutna, Andrzej Dębowski z Piątku oraz Mariusz Borowy z Działdowa. Zapraszamy do odwiedzenia pleneru, obejrzenia powstających prac oraz wystawianych przez uczestników pleneru rzeźb.
Tematem przewodnim tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego w Piątku są zwierzęta leśne. Usuwając zbędne kawałki dębowego, lipowego i topolowego drewna artyści odsłaniają drzemiące w pniach figury zwierząt – niedźwiadków, bobra i wiewiórki.  Jeden z rzeźbiarzy pracuje nad postacią żołnierza.

Plener potrwa do 19 maja, a zakończy go niedzielny kiermasz rzeźby, na który serdecznie zapraszamy w godz. 9:00 – 13:00.

Skip to content