40. Jubileuszowy Zlot do Środka Polski

W sobotę 18 maja Gmina Piątek gościła uczestników 40. Jubileuszowego Zlotu do Środka Polski. Kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Gminy Piątek na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami gminy wyruszyła ponad 400 turystów.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przed Geometrycznym Środkiem Polski w Piątku pierwszym punktem na trasie były odwiedziny Pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się na terenie starej plebani przy ul. Pokrzywnej. Tu uczestnicy zlotu podpatrywali pracę rzeźbiarzy, a nawet mogli spróbować swoich sił w sztuce rzeźbienia. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-wschodniej części Gminy Piątek.
Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia. Dopisała pogoda i humory.
Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była na terenie kompleksu sportowego w Piątku. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka i woda mineralna orasz szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników zlotu.
Po chwili regeneracji sił i rozegraniu ostatnich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Wśród drużyn przedszkolnych zwyciężyła grupa Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku. W kategorii uczniów klas I ? III szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Bananki z podstawówki w Leśmierzu. Drugie miejsce wywalczyły Gwiazdeczki (Łęczyca, Topola, Kutno), a trzecie Pokemony z Łęczycy.
W kategorii uczniów klas V-VIII na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Szyszunie z Uniejowa. Na drugim miejscu zlot zakończyła drużyna Piechurów z Parzęczewa, a na trzecim Krasnoludki z SP4 w Łęczycy. W kategorii uczniów szkół średnich triumfował GrodzkaTeam z Łęczycy. Drugie miejsce wywalczył HeraTeam z Piątku, a trzecie KotusTeam ? również z Piątku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i puchary. Tradycyjnie za pierwsze miejsca były puchary Wójta Gminy Piątek ? sowy wykonane przez p. Andrzeja Dębowskiego, rzeźbiarza z Piątku.
Wszystkim uczestnikom 40. Jubileuszowego Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie, wspólną zabawę i zapraszamy za rok na 41. Zlot do Środka Polski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zlotu – galeria