Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zakończył się XI Plener rzeźbiarski Środka Polski

W niedzielne popołudnie, 19 maja zakończył się XI Plener rzeźbiarski Środka Polski. Za udział w plenerze oraz wykonane prace rzeźbiarzom podziękowali Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski i Wójt Krzysztof Lisiecki.

W tym roku rzeźbiarze tworzyli od środy 15 maja. Plener odwiedzali uczniowie szkół, uczestnicy 40. Zlotu do Środka Polski oraz zainteresowani tego typu twórczością mieszkańcy gminy. Pokłosiem tego wydarzenia, które na stałe zagościło w kalendarzu imprez Gminy Piątek są rzeźby zwierząt leśnych: niedźwiadków autorstwa Mariusza Borowego z Działdowa, wiewiórki dłuta Józefa Mierzwy z Wałbrzycha, bobra ? autorstwa Zbigniewa Szczepańskiego, sowy Andrzeja Dębowskiego oraz postać żołnierza wykonana przez Jana Szymańskiego z Kutna. Niedźwiadki, bóbr i wiewiórka trafią na plac przy kapliczce w Konarzewie. Żołnierz w towarzystwie wykonanego przed rokiem będzie pełnił wartę w Piątku.
Przed ustawieniem w docelowych miejscach rzeźby muszą jeszcze trochę przeschnąć, a następnie zostaną zabezpieczone odpowiednimi preparatami.

Skip to content