Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informacja PPIS w Łęczycy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy w związku z wzmożonym nadzorem epidemiologicznym nad zakażeniami Legionella pneumophila związanym ze zbliżającym się okresem letnim, wzrostem temperatury i wilgotności powietrza, zwiększonym ruchem turystycznym, a tym samym większym ryzykiem występowania przypadków legioneloz przekazuję praktyczne informacje takie jak:
– informacje o chorobie wywołanej przez bakterie z rodzaju Legionella,
– występowanie bakterii z rodzaju Legionella,
– drogi szerzenia i diagnostyka zakażeń bakteriami z rodzaju Legionella,
– wzrost ryzyka zachorowania na legionelozę w miesiącach letnich,
– nadzór epidemiologiczny nad zakażeniami Legionella pneumophila.

Informacja PPIS w Łęczycy

Skip to content