Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informatyka bez granic dla uczniów podstawówki w Piątku

We wtorek 23 lutego 2021r. uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstaowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku uczestniczyli w pierwszych  zajęciach inaugurujących projekt ?Informatyka bez granic?.
Projekt jest on realizowany przez konsorcjum: Politechnika Łódzka (lider), Stowarzyszenie I love Math i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie pod okiem trenerów Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej: p. Tarasa Pańskiego oraz p. Sebastiana Biedronia, pod opieką nauczycieli, w każdy wtorek, podczas dwugodzinnych spotkań będą rozwijać wiedzę i umiejętności informatyczne.

Celem projektu jest organizacja kursów dla dzieci i młodzieży w wieku 7 ? 18 lat, które przyczynią się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych, rozwijania pasji i talentów z dziedzin pokrewnych (matematyka, robotyka) oraz wzbogacania zainteresowań; zaspokajania ciekawości poznawczej i inspirowania do odkrywania nowych obszarów zainteresowań; popularyzacji nauki, w szczególności informatyki i dziedzin pokrewnych. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację, w latach 2019-2022, zajęć w ramach mi.in. ścieżki półrocznej dla uczniów z klas I ? III piątkowskiej szkoły.

Podczas pierwszego spotkania trenerzy zapoznali uczniów z tajnikami programowania.  Dzieci poznały podstawy algorytmiki.  Bardzo ciekawa była też zabawa z interaktywnymi blokami wyposażonymi w czujniki. Z niecierpliwością uczniowie czekają na kolejne zajęcia.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą wziąć udział w niesamowitej przygodzie z programowania i robotyki oraz podnosić swoje informatyczne kompetencje pod okiem profesjonalistów – komentuje Krystyna Grabowska, dyrektor SP w Piątku.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content