Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informatyka bez granic – jak zostać asem Internetu

Od  20 marca uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych uczą się zdalnie ? jest to konsekwencja wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Piątku uczestniczą we wszystkich zajęciach  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Mimo obostrzeń i ograniczeń organizatorzy nie zrezygnowali z prowadzenia zajęć w ramach projektu ?INFORMATYKA BEZ GRANIC? ? zmienił się jedynie sposób ich prowadzenia.  20 kwietnia  już po raz ósmy uczniowie rozwijali swoje kompetencje cyfrowe podczas zajęć z trenerami  Politechniki Łódzkiej. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia warsztatowe odbyły się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Podczas lekcji uczniowie spotkali się  z INTERLANDIĄ.  Jest to pełna przygód gra, dzięki której gracze mogą poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego Internetu. Platforma ta uczy odpowiedniego zachowania w sieci. Młody użytkownik, za jej pośrednictwem dowiaduje się, jakie niebezpieczeństwa czyhają każdego dnia i jak należy ich unikać. Przejście przez kolejne krainy, rozwiązanie zagadek sprawia, że uczniowie stają się ASAMI INTERNETU!! Asy Internetu są rozsądne, uważne, silne, życzliwe i odważne ?

Zapraszamy do wspólnej zabawy ? grę znajdziecie z linku poniżej: https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/

Skip to content