Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Innowacyjne zakończenie roku szkolnego w Czernikowie

Dnia 23 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. To czas podsumowań osiągnięć nie tylko edukacyjnych dzieci i młodzieży. W naszej placówce w tym roku szkolnym wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa z różnymi – kolorowymi paskami, gdyż szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji #pasekdlakażdegoucznia. Akcję wymyśliła była nauczycielka z Cieszyna – Wioletta Matusiak, a kolorowe paski podkreślają różne umiejętności ucznia, nad którymi należy pracować cały rok. Niebieski pasek na świadectwie oznacza, że dziecko ma zdolności komputerowe i programistyczne, zielony – że interesuje się przyrodą i ekologią, a różowy przyznawany jest za uzdolnienia twórcze – plastyczne lub muzyczne. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów, zwłaszcza dla absolwentów szkoły, którzy ostatni raz odebrali świadectwa i wyróżnienia w murach tej placówki, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i pełnych słońca wakacji.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content