Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Piątku 13 małżeństw świętowało Złote Gody

W sobotę 24 czerwca w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piątku odbyła się uroczystość Złotych Godów. W tym roku Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło 13 małżeństw. Uroczystość została przeprowadzona w dwóch odsłonach.

W pierwszej, która rozpoczęła się o godz. 16:00 uczestniczyli Państwo: Zofia i Eugeniusz Adamscy, Marianna i Zdzisław Sieradzcy, Marianna i Karol Marciniakowie, Irena i Ryszard Florczakowie, Marianna i Władysław Kąccy, Jadwiga i Adam Kusztelakowie oraz Alicja i Edward Frątczakowie. Druga uroczystość rozpoczęła się o godz. 18:00 i wzięli w niej udział Państwo: Jadwiga i Zygmunt Wawrzyniakowie, Jadwiga i Henryk Mikołajczykowie, Grażyna i Wiktor Kaźmierczakowie, Halina i Zygmunt Grzelakowie, Teresa Andrzejewska i Jadwiga Masica.

Po powitaniu dostojnych Jubilatów oraz ich rodzin przez Krzysztofa Lisieckiego – Burmistrza Piątku, Renatę Lepalczyk – Sekretarz Gminy Piątek oraz Daniela Gorącego –  Przewodniczącego Rady Miejskiej pary małżeńskie odnowiły złożoną pół wieku temu przysięgę małżeńską. Następnie Burmistrz Piątku odznaczył dostojnych Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta  RP. Burmistrz wręczył również obchodzącym Złote Gody małżeństwom zaproszenia do Sułkowic na koncert fortepianowy.

Obie odsłony Uroczystości zakończyła symboliczna lampka szampana, gromkie „Sto lat” i życzenia, które wraz z kwiatami Jubilaci otrzymali od władz samorządowych miasta i gminy oraz rodzin i znajomych.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz spełnienia wszystkich marzeń  i  kolejnych  wspólnie  przeżytych  lat.

 

Skip to content