Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Audyt energetyczny dla potrzeb programu „Czyste powietrze”

Korzystając z programu Czyste Powietrze masz możliwość zrealizować inwestycję w ramach tzw. „Kompleksowej Termomodernizacji”. W praktyce oznacza to, że inwestycja musi zostać wykonana zgodnie z audytem energetycznym.
Decydując się na tę opcję, możesz uzyskać znacznie większą kwotę dotacji, Kwota ta zależy od wybranego zakresu inwestycji oraz poziomu dofinansowania, na jaki się kwalifikujesz.

Dofinansowanie do audytu wynosi 1200 zł netto. Twój koszt to jedynie kwota VAT, która nie jest dofinansowywana.

Czym jest Audyt Energetyczny?

Audyt energetyczny to opracowanie wykonywane przez Audytora Energetycznego zawierające wytyczne dotyczące termomodernizacji Twojego domu. Aby wykonać taki dokument Audytor energetyczny, po oględzinach Twojego domu, analizuje jego aktualne zapotrzebowanie energetyczne oraz oblicza jak zmieni się ono po zastosowaniu określonych usprawnień – np. wymianie okien, ociepleniu ścian zewnętrznych, ociepleniu poddasza itp.

Audyt Energetyczny, po uwzględnieniu Twoich planów i uwag, będzie podstawą do wykonania Twojej inwestycji. Dzięki niemu będziesz mógł wykonać termomodernizację najbardziej korzystną dla Twojego domu oraz uzyskać dużo większa dotację z Czystego Powietrza.

ulotka – audytor

 

Skip to content