Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Insulina – odkrycie, które zmieniło wszystko

W tym roku mija setna rocznica odkrycia insuliny. Zanim tego dokonano, cukrzyca typu 1 była chorobą śmiertelną.  By uczcić to wiekopomne wydarzenie, w maju ruszyła kampania internetowa pod nazwą ?Insulina 100?. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości 100-lecia odkrycia insuliny, edukowanie o insulinie pod kątem historycznym i naukowym oraz zwrócenie uwagi na nierówności w dostępie do insuliny na świecie.  W ramach kampanii odbiorcy będą mogli poznać historię insuliny i ciekawostki z nią związane, posłuchać ekspertów z dziedziny diabetologii, wziąć udział w dyskusji na temat insuliny  i insulinoterapii oraz stać się częścią fotograficznego projektu.

Najważniejsze daty

  • 17 maja 2021 ? Inauguracja kampanii, 100 rocznica rozpoczęcia badań na Uniwersytecie w Toronto
  • 27 lipca 2021 ? 100 rocznica pomyślnego wyizolowania insuliny
  • 1 listopada 2021 ? Rozpoczęcie Miesiąca Świadomości Cukrzycy
  • 14 listopada 2021 ? Światowy Dzień Cukrzycy, 130 rocznica urodzin Sir Fredericka Bantinga
  • 11 stycznia 2022 ? Zakończenie kampanii, 100 rocznica pierwszego zastrzyku z insulin

Więcej o kampanii znajdziesz: https://diabetyk.org.pl/100-rocznica-odkrycia-insuliny-inauguracja-kampanii-insulina-100/

Skip to content