Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

IV Mikołajkowe Potyczki z Ortografią

Dnia 7 grudnia 2018r. uczennice  klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie wraz z reprezentantami czterech szkół z powiatu łęczyckiego przyswajały umiejętności ortograficzne w ramach zorganizowanych przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Łęczycy  IV Mikołajkowych Potyczek z Ortografią – ?Zachwycająca choinka?.
Turniej składał się z czterech konkurencji: filharmonia, choinkowe piramidki ortograficzne, gwiazdkowe życzenia i zachwycająca choinka. Zadania, w których uczniowie brali udział, sprawiły im wiele radości i przyczyniły się do utrwalania zasad poprawnej pisowni. Okazało się, że w atmosferze zabawy można nauczyć się więcej,  a ortografia przestaje być trudna. Turniej był doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych, a przy okazji dostarczył wszystkim dużo zabawy. Zachęcił do własnej, nieograniczonej kreatywności i pomysłowości. Podsumowaniem Mikołajkowych Potyczek Ortograficznych było wręczenie uczestnikom dyplomów i słodkich upominków.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content