Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Jak odebrać dowód osobisty

Z uwagi na zaistniałą sytuację w kraju w związku z ogłoszonym stanem epidemii, a także w trosce o zdrowie i życie obywateli oraz pracowników urzędów gmin, Ministerstwo Cyfryzacji od dnia 27 marca 2020 r. wprowadziło nową treść komunikatu wysyłanego do obywateli o gotowości dowodów osobistych do odbioru.
Aktualnie komunikat ten brzmi następująco: ?Twój nowy dowód osobisty jest gotowy. Nie przychodź do urzędu! Najpierw ustal termin odbioru! Zadzwoń lub napisz email do urzędu, który przyjął wniosek.?.

O ile zgodnie z jego treścią obywatel nadal jest informowany o gotowości dowodu osobistego do odbioru, to w dalszej części otrzymuje informację, że jego odbiór jest możliwy warunkowo, tzn. po wcześniejszym skontaktowaniu się z właściwym organem gminy w celu indywidualnego umówienia terminu jego odbioru.

Należy, również zauważyć, że aktualna treść komunikatu wpisuje się we wskazywane przez organy gmin zmiany w organizacji ich pracy oraz związaną z tym ograniczoną obsługą interesantów, jakie na czas trwania stanu epidemii zostały wprowadzone w urzędach. W przypadku spraw związanych z obsługą dowodów osobistych, ich odbiór następują ? tak jak jest to wskazywane w tym komunikacie – dopiero po wcześniejszym indywidualnym umówieniu terminu wizyty.

Skip to content