Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kacper recytował na medal

W czwartek, 28 kwietnia 2022 roku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka ?Pięknie być człowiekiem?. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie ? Kacper Kita ? zajął I miejsce w kategorii klas VII ? VIII i zakwalifikował się do etapu  rejonowego, który będzie miał miejsce  19 maja 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

Rok 2022 został ogłoszony przez Radę Miasta Płocka Rokiem Władysława Broniewskiego. Sięgając po jego wiersze, uczestnicy konkursu będą mogli poznać kilka twarzy poety: pisarza rozkochanego w Mazowszu, patriotę, zrozpaczonego ojca, obywatela Płocka i świata. Młodzi ludzie mogą odkryć w wierszach płockiego twórcy wiele treści nadal aktualnych, np. odważną postawę wobec różnych przeciwności, zachwyt nad codziennością i nad pięknem przyrody.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi Kicie oraz jego opiekunowi – p. Ewie Garus i życzymy dalszych sukcesów.  Ogromne podziękowania składamy państwu Danucie i Mariuszowi Kitom za dowiezienie syna na konkurs.

tekst i foto: SP w Czernikowie

 

 

Skip to content