Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kapuściany zawrót głowy

W niedzielę, 23 września odbyło się spotkanie podsumowujące projekt #działajlokalnie realizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Balkowa”.  Na spotkaniach warsztatowych wybrano przepisy związane z kapustą -niekwestionowaną królową naszych pół i właśnie one znalazły się w książce kucharskiej wydanej przez Stowarzyszenie. Basia Garus napisała na tę okoliczność wiersz „Oda do Kapusty”, który zaprezentowała uczestnikom i który można znaleźć w książce kucharskiej
W konkursie szatkowania kapusty wzięli udział panowie udowadniając, że nawet przy tak prozaicznym zajęciu można dobrze się bawić. Panie natomiast rywalizowały w konkursie dekorowania sałatek o super nagrody.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa wraz z Wychowawcą Agnieszka Wójcik  przybliżyli uczestnikom zalety kapusty. A na koniec wystąpiła młoda artystką Eliza Gabryelczak z koncertem, zachwytów nad zdolnościami wokalnymi Elizy nie było końca. Wójt Gminy Piątek w podziękowaniu za współpracę przekazał Stowarzyszeniom książkę ” Kulinarne podróże po Łódzkiem”- w niej również znalazł się przepis Stowarzyszenia „Razem dla Balkowa”.
Zaproszeni goście mogli skosztować potraw z kapustą w roli głównej Nie zabrakło bigosu, gołąbków, gołąbków bez zawijania, surówek…

Dziękujemy dostojnym gościom za przybycie.
Senatorowi RP Przemysław Błaszczyk dziękujemy za obecność i interesujące rozmowy o polskiej wsi.
Impreza udana – kapusta wypromowana !

Prezes Stowarzyszenia
Beata Gawryszczak

Skip to content