Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie z Siostrą Orionistką – misjonarką

W dniu 02 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku gościliśmy Siostrę Orionistkę ? misjonarkę z Wybrzeża  Kości Słoniowej w Afryce, s. Bożenę Mańkowską, która przez kilka lat pracowała w naszej szkole, ucząc religii. Siostra należy do Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia ? Orionistek.
Siostra Bożena spotkała się z uczniami klas IV ? VIII i III oddziałami gimnazjalnymi oraz nauczycielami. Podzieliła się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z posługi misyjnej w Anyama, gdzie przebywała przez dwa lata. Siostra Bożena zawsze uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do ludzi – opowiadała o  pracy Sióstr na Wybrzeżu Kości Słoniowej, o swoich wrażeniach ze spotkań z tamtejszymi mieszkańcami, o trudach dnia codziennego tych ludzi, którym każdego dnia towarzyszą głód, choroby.

Społeczność szkolna wysłuchała niezwykle ciekawych i ujmujących historii popartych prezentacją multimedialną ukazującą codzienne, jakże trudne życie ludzi z tamtego rejonu. Młodzież w skupieniu pochłaniała informacje przekazywane przez naszego niezwykłego Gościa, ogromnie zatroskanego o losy mieszkańców Afryki, a w szczególności dzieci. Niecodzienna lekcja z wolontariatu poprowadzona przez siostrę Bożenę na długo pozostanie nam w pamięci. Spróbujemy odpowiedzieć na apel naszego Gościa i włączymy się w pomoc drugiemu człowiekowi. To co usłyszeliśmy od Siostry, dało nam wiele do myślenia. Ujęło nas wszystkich Jej piękne świadectwo wiary, miłości i oddania drugiemu człowiekowi. Z relacji siostry Bożeny wynika, że wsparcie edukacji jednego dziecka (na Wybrzeżu Kości Słoniowej) kosztuje miesięcznie 180,00 złotych. Jest możliwa duchowa adopcja na odległość, do której zachęcała Siostra. To nic wielkiego wobec naszej rozrzutności. Daje szansę wybranemu dziecku na lepsze życie. Warto pomagać?

Dziękujemy Siostrze na niecodzienną i niezwykłą lekcję, życzymy jednocześnie spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content