Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejni uczniowie z Piątku uczą się pływać

We wtorek, 5 października rozpoczęła się kolejna tura wyjazdów na basen do Ozorkowa w ramach unijnego projektu ,,Umiem pływać? współfinansowanego ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowym Zespoły Sportowe w Łodzi, przy znacznym dofinansowaniu ze strony organu prowadzącego szkołę, czyli Urzędu Miasta Piątek z Panem Burmistrzem na czele.

Tym razem z zajęć pływania korzystają uczniowie klas: I a i I b oraz klasy III b pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Wróblewskiej, p. Małgorzaty Tomczyk i p. Wandy Grabarek. Uczniowie tych klas będą uczestniczyli w nauce pływanie trzy razy w tygodniu przez cały październik pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów p. Konrada, p. Tomasza i p. Agnieszki, którzy w kulturalny i przystępny dla dzieci sposób tłumaczą krok po kroku etapy nauki utrzymywania się na wodzie, a następnie nabywania umiejętności pływania żabką.
Chociaż duża grupa to dzieci, raz pierwszy były na basenie, czy dzieci siedmioletnie , to wspaniale sprostali wszystkim zadaniom. Dzieci są grzeczne, z przejęciem wykonują wszystkie polecenia, nie boją się wyzwań ? widać , że bardzo zależy im na opanowaniu umiejętności pływania, a przy tym potrafią wspaniale się bawić. Jesteśmy dumne, że mamy takich samodzielnych i mądrych uczniów, którzy pięknie potrafią zachować się na basenie – komentuje wyjazd Krystyna Grabowska, dyrektor podstawówki w Piątku.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content