Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejny raz realizaują międzynarodowy projekt

Kolejny raz Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Tegoroczny projekt pt.: ?Bridge of Voices? ma na celu stworzenie audiobooka dla dzieci niedowidzących. Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu rozwijają umiejętność mówienia, komunikację w języku angielskim oraz z zakresu IT.
W projekcie bierze udział 9 szkół, pięć z Turcji, jedna z Francji, Litwy, Rumunii i szkoła z Polski.
W dniu 13 stycznia br, uczniowie naszej szkoły spotkali się na wideokonferencji z uczniami ze szkół  partnerskich. Dotychczas uczestnicy projektu kontaktowali się za pośrednictwem specjalnej platformy do komunikacji Twinspace. Jednakże przeprowadzona konferencja udowodniła, iż nie trzeba ograniczać się do utartych ścieżek i pozwoliła na przełamanie kolejnych granic. Wideokonferencja stała się okazją do spotkania się ?oko w oko?. Uczniowie przedstawili się sobie, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, hobby. Ustalono również temat następnego spotkania. Było to nowe i ciekawe doświadczenie, które z pewnością zapadnie w pamięci i ugruntuje poczucie jedności w działaniu.
tekst i foto: SP Piątek

Skip to content