Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejny sukces młodego karateki z podstawówki w Piątku

W niedzielę 5 września odbył się III Puchar Polski Karate UWK w Brodnicy. Na starcie pojawiło się 100 zawodników z 11 klubów zrzeszonych w Polskim Zjednoczeniu Karate.
Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Zawodnicy od 7 roku życia rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: kata indywidualne, kumite indywidualne, kobudo, combat oraz w kumite drużynowe rotation i kata drużynowym.

Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Zawody prowadził Trener Reprezentacji Polski, Prezes Polskiego Zjednoczenia Karate, V-ce Prezydent Europejskiej Unii Federacji Karate ? / Do Sensei Paweł Bombolewski 5 DAN. Pojedynki toczyły się równolegle na dwóch matach.

Zawody sędziowali m.in. sędziowie z Łęczyckiego Klubu Karate ?IPPON? Grzegorz Wieczorkowski ? 2 Dan oraz Julia Galant ? 1 Dan.

Zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate ?IPPON? zdobyli 8 medali: 1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe. Uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, a zawodnik Łęczyckiego Klubu Sportowego Karate ?IPPON?  Szymon Frankiewicz zdobył medale: 1 srebrny ? kata indywidualne, 1 brązowy ? Shobu Nihon Kumite. Gratulujemy!

Skip to content