Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejny sukces ucznia z podstawówki w Czernikowie

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku w Brodnicy odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Karate UKF organizowane przez klub Shotokan Brodnica. W Mistrzostwach udział wzięło 225 zawodników z 11 klubów. Zawody odbyły się pod przewodnictwem Prezesa Polskiego Zjednoczenia Karate – Pawła Bombolewskiego, natomiast sędzią głównym Mistrzostw był Maciej Soke-Grubski. Uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie Szymon Frankiewicz, reprezentujący klub IPPON Łęczyca, startował w trzech kategoriach: Kata indywidualne, Kumite indywidualne i Kata drużynowe Rotation. Nie dał szans swoim rywalom i we wszystkich trzech konkurencjach był nie do pokonania, zdobywając I miejsca indywidualnie w Kata i Kumite oraz w Kata drużynowym. Tym samym we wszystkich kategoriach, w których startował zdobył tytuł Mistrza Polski!!!!!!
BRAWO Szymon!
Życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content