Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

KGW oraz stowarzyszenia i organizacje w Łódzkiem już mogą zgłaszać się do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznego święta plonów, które odbędzie się 18 sierpnia w Spale.

Wieniec dożynkowy to wyraz wdzięczności za plony, które rodzi ziemia i symbol tradycji polskiego rolnictwa. Dlatego jest uwity z czterech podstawowych zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa, udekorowany kwiatami i owocami. Misternie wykonane konstrukcje od lat zachwycają uczestników i gości dożynek. Konkurs na najpiękniejszy wieniec jest już tradycją Dożynek Województwa Łódzkiego i tak też będzie w tym roku.

Liczba uczestników jest ograniczona, bo w konkursie mogą wziąć udział 24 delegacje, a decyduje kolejność zgłoszeń.  Wypełnione elektronicznie karty zgłoszeniowe (załącznik nr 1) należy wysłać na adres wieniec@lodzkie.pl, a – podpisany – oryginał karty zgłoszeniowej (załączniki nr 1 i nr 3) należy przesłać do 1 sierpnia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji, Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

 Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne do pobrania poniżej.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 2.000 zł., drugiego – 1.700 zł, a trzeciego 1.400 zł. Przewidujemy także wyróżnienia w wysokości 800 zł.

Regulamin
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3

Skip to content