Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konkurs ?Nasz Zabytek? Fundacji Most the Most

Mieszkasz w województwie łódzkim? Chcesz pozytywnie wpływać na Twoje otoczenie i zostać lokalnym bohaterem? Interesujesz się lokalną historią, kulturą, ochroną zabytków? Znasz w swojej okolicy zabytkowe miejsca, którym warto dać nowe życie? Weź udział w konkursie ?Nasz Zabytek?. Nabór zgłoszeń rusza już 29 października i potrwa do 26 listopada 2021 r.

?Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Ważne – w konkursie można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie będą oceniane zabytki, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

Konkurs ?Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

  • I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie (start konkursu w województwie łódzkim – 29 października 2021 r);
  • II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start konkursu w styczniu 2022 r. – po zakończeniu I Konkursu).

Konkurs ?Nasz Zabytek” to projekt o charakterze regionalnym i lokalnym. Ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objął wszystkie województwa każdego roku. Fundacja zakończyła już pilotaż konkursu na Podlasiu i Dolnym Śląsku, a po przeprowadzeniu konkursu w województwach łódzkim i kujawsko-pomorskim, w 2022 r. zostaną ogłoszone konkursy w kolejnych województwach.

Komunikat

Konkurs – informacje

Skip to content