Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Umiem pływać – mówią uczniowie podstawówki w Piątku

Uczniowie klas pierwszych i klasy III b, b pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Wróblewskiej, p. Małgorzaty Tomczyk i p. Wandy Grabarek, zakończyli II etap projektu ?Umiem pływać?  współfinansowanego ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowym Zespoły Sportowe w Łodzi, przy znacznym dofinansowaniu ze strony organu prowadzącego szkołę, czyli Gminy Piątek. Do głównych założeń projektu należały: upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Po dziesięciu  październikowych spotkaniach na basenie ?Wodnik? w Ozorkowie i intensywnym treningu pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów  znakomicie opanowali podstawowe umiejętności pływackie. Uczniowie wyjeżdżali na basen trzy razy w tygodniu w każdy: wtorek, środę i czwartek. Wszyscy oswoili się z wodą i nikt się jej nie boi, chociaż każdy czuje przed nią respekt. Potrafią zanurzyć się pod wodę i wykonać pod wodą wiele ćwiczeń. Pływają na plecach oraz  pływając z przyborem dawały sobie radę nawet na dużym basenie. Instruktorzy byli pod dużym wrażeniem ogromnego zaangażowania naszych uczniów w naukę pływania, natomiast dzieci bardzo żałowały, że już zakończyły się zajęcia na basenie.

tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content