Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Łódzkie rynki ?Prosto od rolnika? zapraszają

Warzywa, owoce, wędliny, jajka czy miód ?Prosto od rolnika? są już dostępne od soboty, 1 października w dwóch nowych punktach handlowych w centrum Łodzi. Na ryneczkach przy ul. Drewnowskiej i przy Porcie Łódź mieszkańcy Łódzkiego mogą kupić zdrową żywność bez pośredników, bo z ręki producenta. Inicjatorami jarmarku, który jest wydarzeniem cyklicznym, są Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

To pierwsze w Łodzi miejsca, w których mieszkańcy Łódzkiego mogą kupić tradycyjne chleby i swojskie wędliny, świeże sery, a także owoce i warzywa bezpośrednio od ich wytwórców. Na ryneczku marszałkowskim przy ul. Drewnowskiej, w sobotę, 1 października, swoje wyroby będzie sprzedawać 45 rolników oraz właścicieli gospodarstw szkółkarskich. Czeka na nich wielki namiot i przygotowane stoiska, za które nie ponoszą opłat.

Drugi ryneczek dla rolników z całego województwa rusza również 1 października przy Centrum Handlowym Port Łódź.

Oba ryneczki są otwarte w każdą sobotę ? ten przy ul. Drewnowskiej w godz. 8-14, ten przy ul. Pabianickiej, w godz. 10-15.

Na Ryneczek Marszałkowski przy ul. Drewnowskiej będzie można wejść od ul. Drewnowskiej 75 oraz od ul. Piwnej.
Ryneczek Wojewódzki przy Centrum Handlowym Port Łódź będzie zlokalizowany na parkingu obok Sport Stacji. Dojazd od strony Leroy Merlin lub IKEA, wyjście z Centrum ? nowo otwarty korytarz miedzy KappAhl i Media Markt.

Jak zarezerwować bezpłatne stoisko?

  • Ryneczek Wojewódzki przy Centrum Handlowym Port Łódź

Prosta rejestracja online:  https://elodzkie.pl/ankiety/ryneczek-wojewodzki lub telefoniczna: 512 181 858

  • Ryneczek Marszałkowski, wejście ul. Drewnowska 75, ul. Piwna 10

Prosta rejestracja telefoniczna: 519 301 096 lub mailowa: a.ruzycka@lodr-bratoszewice.pl

Skip to content