Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Marsz Milczenia przeszedł ulicami Piątku

W czwartek, 23 listopada ulicami Piątku przeszedł Marsz Milczenia. Wydarzenie związane było z obchodami Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych „Świeć odblaskiem”.

Obchody rozpoczęły się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku spotkaniem z policjantami, którzy m.in. obdarowali uczniów kolorowymi odblaskami. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli również program profilaktyczno-edukacyjno-artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VI  a, pokaz odblaskowej mody oraz pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Piątek.

Obchody zakończył Marsz Milczenia, który około godziny 11 przeszedł ulicami Piątku od Szkoły Podstawowej na skwer Geometrycznego Środka Polski.  Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki oraz Komendant KPP w Łęczycy – inspektor Zbigniew Gruszczyński podsumowali akcję oraz podziękowali wszystkim jej uczestnikom.

Skip to content