Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Miasto Piątek – lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy

W czwartek, 22 września 2022 r., w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się debata ekspertów pn. ?FLU&COVID-19 Forum 2022?. Jednym z punktów spotkania było wręczenie nagród samorządom, które angażowały się w realizację projektów zdrowotnych w zakresie profilaktyki grypy i COVID-19 w sezonie 2021/2022 oraz propagowały ideę szczepień przeciw COVID-19 i grypie.

Flu Forum to największe spotkanie dla przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z mediów medycznych, ogólnopolskich i regionalnych, podczas którego inaugurowany jest sezon grypowy. To doroczna debata niezależnych ekspertów, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie. Podczas Flu Forum wręczane są nagrody Flu Fighter dla instytucji, które najmocniej angażują się w promocję szczepień. Ponadto przyznawane są też tytuły Samorządowego Lidera dla samorządów, które realizują programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy.

Poprzedni sezon grypowy okazał się szczególnie trudny ze względu na współwystępującą z nim pandemię SARS-CoV-19. Gwałtowny wzrost przypadków zachorowań na koronawirusa uświadomił nam, jak wielkim zagrożeniem mogą być choroby zakaźne. W obecnych okolicznościach szczególnie istotne jest wsparcie służb medycznych i mundurowych w walce z epidemią, budowanie społecznego zaufania wobec szczepień, a także zwiększenie poziomu wyszczepialności populacji ? zarówno przeciw grypie, jak i COVID-19. W związku z tym ubiegłoroczna debata przyjęła nową nazwę ? Flu&Covid-19 Forum.

Gmina Piątek otrzymała nagrodę w kategorii: Propagator szczepień przeciw  grypie. Otrzymana nagroda nie jest jedynym wyróżnieniem, jakie otrzymała Gmina Piątek za promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie szczepień. W 2021 r. zajęliśmy I miejsce w powiecie w konkursie pn. ?Rosnąca odporność?. Wówczas Gmina otrzymała 1 mln zł. Tym razem wyróżnienie ma charakter symboliczny.

List otwarty

 

Skip to content