Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mistrz Świata z podstawówki w Piątku

W dniach 15 – 18.09.2022r. w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Świata WKA World Karate Championships 2022. Na starcie pojawiło ponad 500 zawodników z 26 krajów. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności na 4 matach.

Polskę reprezentowała liczna grupa zawodników z całego kraju, w tym 6 zawodników z Łęczyckiego Klubu Karate ?IPPON?.

Szymon Frankiewicz uczeń kl. 7b Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku startował w dwóch konkurencjach zdobywając zaszczytne V miejsce w Kata indywidualnym oraz I miejsce i tytuł Mistrza Świata w Kumite Shobu Nihon. Gratulujemy!!!

relacja i foto: A. Frankiewicz

Skip to content