Mieszkańcy sołectwa Czerników mają strefę rekreacji

W Czernikowie na terenie przy szkole podstawowej w rezultacie realizacji projektu dofinansowanego przez Województwo Łódzkie powstała strefa rekreacji. Całkowity koszt projektu wyniósł 16 174 zł. Dofinansowanie z Województwa Łódzkiego ? 10 000 zł. Kwotę 6 174 zł dołożyła Gmina Piątek z własnego budżetu.
W ramach realizacji projektu powstało tu miejsce odpoczynku i relaksu dla mieszkańców wsi. Ostatnie prace wykonano w ostatni weekend października. Ogólnodostępna wielofunkcyjna, plenerowa strefa aktywności skierowana jest do różnych grup wiekowych. To miejsce przygotowane z myślą o najmłodszych i dorosłych mieszkańcach sołectwa i okolicznych wsi. Obok nowego wyposażenia placu zabaw (huśtawki, bujawki, piaskownice) w strefie znalazły się urządzenia sportowe siłowni plenerowej oraz miejsce odpoczynku. Wszystko to uzupełniają nasadzenia oraz kosze do segregacji odpadów.
Ze względu na obecną sytuację pandemiczną oficjalne i uroczyste otwarcie strefy rekreacji przełożono na wiosnę przyszłego roku.