Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mikołajkowe warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców

W dniu 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie  przedszkolaki wraz z rodzicami opanowały szkołę.  W mikołajki p. Ewelina Kucharska oraz p. Milena Zwierzchowska zorganizowały Mikołajkowe warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Podczas warsztatów rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy, które zaprezentowały świąteczne piosenki, następnie grupa 5 i 6 latków ze wsparciem maluchów starała się nauczyć rodziców krótkiej ilustracji ruchowej piosenki przy zastosowaniu metody aktywnego  słuchania muzyki wg. Batti Strauss. Rodzice byli bardzo dzielni i świetnie poradzili sobie z wyzwaniem. Kolejnym etapem warsztatów było wspólne tworzenie ozdób bożonarodzeniowych. Zadnia te miały rozbudzić u uczestników kreatywność, rozwinąć i pokazać zdolności manualne dzieci a także ich rodziców, umiejętność doboru odpowiednich materiałów oraz umiejętność pracy w zespole. 6 grudnia to dla dzieci wyjątkowy dzień, tego dnia u nas także nie obyło się bez niespodzianek, pod choinką czekały na dzieci prezenty od św. Mikołaja. Po zakończonych warsztatach rodzice wraz z dziećmi udali się na słodki poczęstunek.
tekst i foto: SP w Czernikowie


Skip to content