Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

XIV Rajd Mikołajkowy

W sobotę 8 grudnia 2018r. 15 uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku wraz z opiekunami: p. D. Pałczyńską oraz p. A. Adamiak, uczestniczyło w XIV Mikołajkowym Rajdzie Pieszym, który odbył się tradycyjnie już w Łęczycy. Organizatorem tej imprezy był Oddział PTTK ?Ziemi Łęczyckiej?.

Mieszkańcy Łęczycy mogli zobaczyć prawie 1500 Mikołajów, małych, większych i dużych, którzy w barwnym pochodzie maszerowali ulicami miasta. Po drodze Święty Mikołaj w towarzystwie aniołów pozdrawiał mieszkańców i zapraszał do wspólnej zabawy.

Pod ratuszem wszyscy uczestnicy utworzyli ?żywe? życzenia ?Wesołych Świąt?. Tutaj też każdy uczestnik sobotniej imprezy turystycznej otrzymał słodkie prezenty, a uczestniczące przedszkola i szkoły pamiątkowe dyplomy. Podczas imprezy panowała radosna, przesympatyczna i świąteczna atmosfera.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content