Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Misterium Bożonarodzeniowe w piątkowskiej podstawówce

MALEŃKA, WIELKA MIŁOŚĆ RODZI SIĘ W KAŻDYM Z NAS?, te słowa to motto tegorocznego Misterium Bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów klasy VIII a Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, pod opieką nauczycieli: Doroty Pałczyńskiej, Joanny Wojtak, Bożeny Szymczak i Agnieszki Olejniczak.

Ze względu na zasady reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią uroczystość miała skromny charakter, ale wprowadziła społeczność naszej szkoły w nastrój zadumy, refleksji i radosnego oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia. Występujący aktorzy sugestywnie odegrali swoje role, aby przekazać nam najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. Wszyscy poczuliśmy się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie. Odczuliśmy, że każdy z nas otrzyma Dar Bożego Narodzenia, a Święta będą jednymi z najpiękniejszych dni w naszym życiu – komentuje misterium Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

Wszystkim uczniom, ich rodzinom i bliskim życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych … ,,bo maleńka Wielka Miłość rodzi się w każdym z nas”.

Misterium Bożonarodzeniowe można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku – http://sppiatek.szkolnastrona.pl/a,430,17-grudnia-2021r-misterium-bozobnarodzeniowe-pt-malenka-wielka-milosc-rodzi-sie-w-kazdym-z-nas

Skip to content