Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Sukces trzecioklasistów na XX Przeglądzie Teatrzyków Językowych

W czwartek, 16 grudnia 2021 r w siedzibie Domu Kultury w Łęczycy odbył się  XX Przegląd Teatrzyków Językowych. Organizacja konkursu miała na celu zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania umiejętności językowych  poprzez prezentacje w formie interpretacji scenicznych. Ten sposób prezentowania sztuki przyczynia się nie tylko do propagowania nauki języków obcych, a także rozwija wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz wyobraźnię twórczą uczestników konkursu.

Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w tegorocznym przeglądzie reprezentowała klasa III B. Uczniowie przygotowali spektakl w języku angielskim pt., ?The Paper Bag Princees? (?Księżniczka w papierowej torbie?).  Reżyseria, choreografia oraz scenografia zostały przygotowane przez p. Agnieszkę Adamiak, nauczycielkę języka angielskiego oraz p. Wandę Grabarek, wychowawcę tej klasy.  Kostiumy oraz rekwizyty wykonali rodzice uczniów klasy III b, którym za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.

Jury konkursu, powołane przez organizatorów, oceniało prezentacje uczniów według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, scenariusz i reżyserię; kreatywność, oryginalność scenariusza, opracowanie plastyczne i muzyczne spektaklu, scenografia, kostiumy, ruch sceniczny, charakter wychowawczy i wartości moralne spektaklu, ogólne wrażenie artystyczne.

Uczniowie z klasy III B zajęli I  miejsce ex aequo z uczniami klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Grabowie.

Dzieci pięknie zaprezentowały się pod każdym względem i zdobyły maximum punktów za każdą z ocenianych kategorii. W nagrodę otrzymały dyplom oraz radiomagnetofon Sony. Dzieciom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy!!!

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content