Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Misterium Bożonarodzeniowe w podstawówce w Piątku

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Chcąc podkreślić ich wyjątkowy charakter, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod opieką pań: Doroty Pałczyńskiej, Joanny Wojtak, Agnieszki Olejniczak oraz Bożeny Szymczak wystawili Misterium Bożonarodzeniowe. W kostiumach przygotowanych przez rodziców oraz pięknej, nastrojowej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny związane z narodzinami Chrystusa. Ten niezwykły spektakl został uświetniony występem chóru szkolnego, który zaśpiewał pastorałki i kolędy.

Zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele władz Gminy Piątek na czele z Panem Wójtem Gminy Piątek i Panią Sekretarz Gminy oraz placówek kulturalnych i oświatowych, uczniowie wszystkich klas, rodzice po raz kolejny mogła przeżyć  historię sprzed dwóch tysięcy lat, która na zawsze zmieniła losy świata. Misterium Bożonarodzeniowe było niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu dyrektor szkoły Pani Krystyna Grabowska podziękowała za występ młodym artystom i złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne. Pan Wójt Krzysztof Lisiecki złożył gratulacje zarówno uczniom i nauczycielom za przepiękny spektakl, a następnie przekazał życzenia świąteczne i noworoczne. Głos zabrał także przewodniczący Rady Gminy Pan Daniel Gorący gratulując występu młodym artystom i ich opiekunom. Wyraził ogromny podziw dla kunsztu, wielkiej gry aktorskiej i przekazywanym wartościom, które regulują nasze postawy i zachowania. Złożył także życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niezastąpiona przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Grzelak z podziwem i słowami uznania skierowała się w stronę dzieci  i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycieli za przepiękne Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów. ?Montaż słowno ? muzyczny to balsam na dusze i serce?, oznajmiła pani przewodnicząca. Podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za ich codzienny trud pracy, cierpliwość i mądrość nauczycielską. Złożyła zebranym piękne życzenia świąteczne i noworoczne.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content